O nás

CÍL, stavební bytové družstvo ve Šlapanicích bylo založeno  2. listopadu 1959. Za celou dobu prošlo řadou proměn. V současné době máme ve správě stovky bytů ve zhruba 25 městech a obcích okresu Brno-venkov a dva domy v Brně-Slatině. Mezi největší lokality patří Šlapanice, Ivančice, Měnín, Rajhrad, Želešice a mnoho dalších. Rozmanitému umístění bytových domů odpovídá i jejich různorodé technické provedení od panelové výstavby s domy okolo 50 bytových jednotek s blokovými kotelnami či dálkovým vytápěním až po cihlovou výstavbu domů se 4 byty.

Činnost družstva a strategie hospodaření je v současné době podstatně ovlivněna změnami vlastnických práv k jednotkám. Za 59 let existence prošlo družstvo  transformací, hlavně po přijetí zákona č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů. Došlo tak k postupnému přechodu ze správy vlastních, družstevních bytů do role správce společných částí domů pro společenství vzniklá již z dříve družstevních domů, bytového fondu odprodaného původním vlastníkem jeho uživatelům nebo nově postaveným domům.

Jako vlastník družstevních bytů, nebo správce jsme se podíleli na přípravě a následné realizaci regenerace bytových domů (výměna oken, lodžií, zateplování pláště budov, střech), vyřizování komerčních úvěrů a státních dotačních programů (Panel, Nový panel, Zelená úsporám), zajišťování osazení termoventilů a rozdělovačů topných nákladů a další.

Z výše uvedeného vyplývá, že máme dlouholeté zkušenosti v oblasti správy a údržby nemovitostí, stejně tak i s vedením účetnictví. Kvalita služeb je podložena individuálním přístupem ke klientům a maximální snahou vyhovět jejich požadavkům.

Při výkonu správcovské činnosti respektujeme rozhodnutí a příkazy statutárního orgánu subjektu, pro který je správa vykonávána, přičemž navrhujeme a doporučujeme postupy, které jsou v souladu s legislativní úpravou a vedou k řádné péči a hospodaření s majetkem družstva i prostředky jednotlivých členů.

Jako členové SČMBD máme možnost uzavření výhodné pojistné smlouvy na pojištění objektů, které máme ve správě u pojišťovny Kooperativa.

Členové představenstva


Statutární orgán

Bc. Jitka Záklasníková (předsedkyně představenstva)
Ing. Václav Sobotka, CSc. (místopředseda představenstva)
Jan Frýbort (člen představenstva)
Jaroslav Klimeš (člen představenstva)
Stanislav Malý (člen představenstva)

Kontrolní komise

Alena Maršálková (předsedkyně kontrolní komise)
Zdeněk Zmrzlý (člen kontrolní komise)
Jana Koukolová (členka kontrolní komise)